Play for a Change

Check out the national tournament database

Sports Authority

Play Positive Banner

Marketplace

Wilson Trophy Company

Happy Family

Nesquik

Capri Sun

Nesquik Photo Sweepstakes!

Active Family Project

Active Family Project

Print Page Share

1993 Boys Rosters

1993 Boys Rosters | 2010 ODP Championships


Region I - Pennsylvania West
No. First Last City State Club
11 Zachary Batteer Pittsburgh PA Beadling
12 Ryan Mathew Byers Scottdale PA Beadling
2 Franklin Patrick Gregg Pittsburgh PA Century V
18 Gabriel Hrecznyj DuBois PA Century V
4 Mitchel Kavlick Erie PA Century V
3 Drew Klingenberg Gibsonia PA Stars United
6 Djeli Kouyate Pittsburgh PA Century V
10 Grant Kovac Allison Park PA N/A
17 Mark Leibensperger Gibsonia PA Stars United
1 Michael John Lucas Pittsburgh PA Stars United
5 Ryan Thomas Mershimer Cranberry Twp PA N/A
14 Noah Rosen Pittsburgh PA Beadling
8 Justin Michael Santoro Cranberry Twp PA Stars United
9 Jesse Raymond Scheirer Venetia PA Allegheny Force
7 David Eric Sokol Lower Burrell PA Stars United
15 Joshua Ryan Turnley Beaver PA Century V
13 Matt Venanzi Peters Twp PA Beadling
16 John Michael Wilkie Harrison City PA Allegheny Force


Region II - Minnesota
No. First Last City State Club
GK1 Alexander Elvidge Bloomington MN n/a
GK2 Dominic Running Eagan MN n/a
3 Mohamed(Rj) Alowonle Cottage Grove MN n/a
4 Eli Bjerk Stillwater MN n/a
5 Benjamin Cherrey Woodbury MN n/a
6 Tyler Dixon St. Paul MN n/a
7 Michael Eigenmann Plymouth MN n/a
8 Cole Erickson Bloomington MN n/a
9 Mark Gormley, III Minneapolis MN n/a
10 Isaac Kannah Plymouth MN n/a
11 Ebenezer Mengistu Cottage Grove MN n/a
12 Eric Miller Woodbury MN n/a
13 Adam Mohamed Mankato MN n/a
14 Eddosa Muhamed Ramsey MN n/a
15 Andrew Rorick N. Mankato MN n/a
16 Devin Tomson-Moylan St. Paul MN n/a
17 Christopher Wiah Minneapolis MN n/a
18 David Zalk Maplewood MN n/a


Region III - Georgia
No. First Name Last Name City State Club
14 Khalil Anderson Decatur GA North Atlanta SA '11 Elite
9 Dominic Bonilla Lawrenceville GA Gwinnett SA Phoenix Red
15 Connor Davis Alpharetta GA Alpharetta Ambush
13 Jeffrey Degen Jr. Alpharetta GA Alpharetta Ambush
4 Myles Englis N/A GA Cobb FC
1 Jack Falle Lilburn GA Gwinnett SA Phoenix Red
11 Thomas Kilgore Atlanta GA North Atlanta SA '11 Elite
2 Zachary Liles Cumming GA Cobb FC
3 Cameron Magoon Roswell GA North Atlanta SA '11 Elite
8 Kevin Osorio Marietta GA North Atlanta SA '11 Elite
10 Chase Park Peachtree City GA Gwinnett SA Phoenix Red
20 Mitchell Parks Atlanta GA Alpharetta Ambush
7 Seth Prieto Marietta GA North Atlanta SA '11 Elite
12 Iain Smith Suwanee GA Gwinnett SA Phoenix Red
17 Adam Stroup Macon GA Alpharetta Ambush
6 Justin Weimer Mableton GA Gwinnett SA Phoenix Red
5 Connor Yeaney Marietta GA Gwinnett SA Phoenix Red
19 Walker Zimmerman Lawrenceville GA Gwinnett SA Phoenix Red


Region IV - California South
No. First Name Last Name City State Club
3 Oscar Alba Anaheim CA Chelsea
13 Austin Burke Westminster CA Cypress FC
1 Richard Burns Long Beach CA So Cal Brigade
10 Lucas Dall'Orso Lake Forest CA West Coast
17 Ryan Felix Corona CA West Coast
8 Nicholas Garcia Ventura CA Eagles
12 Juan Gutierrez Santa Ana CA West Coast
18 Ricardo Gutierrez Tustin CA West Coast
4 Fernando Hernandez Oxnard CA Eagles
11 Erik Macke Trabuco Canyon CA United Futbol Club
5 Eduardo Oliva Landera Ranch CA Slammers
15 Steve Palacios San Clemente CA United Futbol Club
6 Tyler Perez Santee CA Notts Forrest
9 Alfredo Rodriguez Chula Vista CA Aztecs FC
16 Edgar Rodriguez Oxnard CA Oxnard Pal
19 Blake Steele Camarillo CA Real So Cal
0 Tenzer Jacob Pacific Palisades CA Central Coast Blue
7 Connor Wilkinson Coto De Caza CA West Coast