12:00:00 AM

Check out the national tournament database

Sports Authority

Play Positive Banner

Marketplace

Wilson Trophy Company

Active Family Project

Active Family Project

Olive Garden

Thanks Mom and Dad!

Thanks Mom and Dad!

Happy Family

Print Page Share

1996 Girls Rosters | 2012 US Youth Soccer ODP Championships

Region I - Virginia        
No. First Name Last Name City State Club Team
6 Rebecca Callison Haymarket VA Virginia Soccer Association
21 Christina Cardamone Herndon VA Braddock Road Youth Soccer
1 Rachel Carr Fredericksburg VA Richmond Strikers SC
17 Jewel Christian Woodbridge VA PWSI
20 Alexandra Connell Norfolk VA Virginia Rush SC
10 Payton Cook Glen Allen VA Richmond Kickers Youth SC
9 Katherine Cousins Forest VA Richmond Kickers Youth SC
3 Sara DeGooyer Ashburn VA MPS Force
5 Abigail Downey Leesburg VA Loudoun Soccer
7 Caitlyn Flores Dumfries VA PWSI
4 Colleen Gawkins Haymarket VA PWSI
8 Haley Kent Charlottesville VA SOCA
11 Kaitlynn Klamut Virginia Beach VA Beach FC
12 Annah Lindberg Manassas VA PWSI
13 Emily Littell Leesburg VA Loudoun Soccer
14 Stefanie Page Herndon VA FC Virginia
15 Ashley Skertic Manassas VA PWSI
16 Michelle White Flint Hill VA SOCA
           
           
Region II - Michigan        
No. First Name Last Name City State Club Team
12 Paige Bialke Holt MI TNT Dynamite
14 Monreau DeVos Grand Rapids MI Grand Rapids Crew Juniors
8 Amanda  Dimmer Williamston MI TNT Dynamite
4 Madison Duncan Troy MI Michigan Gators FC
7 Raechel Eck Sterling Heights MI Michigan Gators FC
16 Annalise Iraola Ann Arbor MI Michigan Hawks
9 Taylor Kastens Macomb MI Michigan Hawks
13 Natalie Knauf DeWitt MI Grand Rapids Crew Juniors
11 Tara Lierman Holt MI TNT Dynamite
3 Madeleine Lucas Plymouth MI Michigan Hawks
5 Chamberlain Mathis Grand Rapids MI Michigan Alliance FC
10 Zoe Morse East Lansing MI TNT Dynamite
2 Olivia Sherman Okemos MI TNT Dynamite
18 Sarah Troccoli Troy MI Michigan Gators FC
6 Sydney Vinton Ada MI Grand Rapids Crew Juniors
15 Ashley Weaver Ada MI Grand Rapids Crew Juniors
           
           
Region III - Florida        
No. First Name Last Name City State Club Team
1 Caroline Brockmeier Tallahassee FL Chicago Eclipse
10 Casey Brown Winter Park FL FC America
5 Megan Byfield Lake Mary FL Central FL Krush
14 Taylor Coley Sunrise FL Weston
15 Taylor Doeble Punta Gorda FL Braden River
7 Macayla Edwards Palm Beach Gardens FL FC Florida
0 Francesca Fischer Naples FL Chicago Fire-Naples
3 Katelyn Godoy Miami FL Tropical Soccer
11 Karli Guetsche Valrico FL Brandon FC
13 Deborah Hahn Port Richey FL West Florida Premier
16 Jessalyn Kinlaw Bradenton FL FC Sarasota
4 Jaclyn Knapcyk Sarasota FL IMG Academy
12 Sarah Medina Pinecrest FL Pinecrest Premier
8 Melanie Monteagudo Pembroke Pines FL West Pines United
9 Katerine O'Hare Jupiter FL FC Florida
18 Alexandra Price Lake Worth FL Delray SC
6 Jessie Scarpa Lakeland FL Lakeland SC
2 Katherine Weiss Jupiter FL FC Florida
           
           
Region IV - California South        
No. First Name Last Name City State Club Team
16 Abigail Callahan Coronado CA San Diego Surf
GK 0 Carissa Christensen Alta Loma CA FRAM
3 Mikayla Flores San Dimas CA Legends FC
5 Dana Fujikuni Moorpark CA Real So Cal
17 Indigo Gibson Las Flores CA So Cal Blues
7 Hailey Harbison San Diego CA Sharks
15 Kaitlin Klawunder Coto de Caza CA So Cal Blues
18 Taylor Klawunder Coto de Caza CA So Cal Blues
2 Hannah Lopiccolo Coto de Caza CA West Coast FC
6 Stephanie Malherbe Temecula CA So Cal Blues
11 Annia Mejia Bloomington CA FRAM
10 Andrea Mensen Rancho Cucamonga CA FRAM
9 Dayna Mounie Foothill Ranch CA Strikers
12 Riley Phillips Highland CA FRAM
GK 1 Charlee Pruitt Rancho Cucamonga CA West Coast FC
8 Christina Settles Oceanside CA West Coast FC
19 Pilar Torres Encinitas CA San Diego Surf
14 Heather Walleigh Rancho Santa Margarita CA West Coast FC