Clubhouse Sweepstakes

Check out the national tournament database

Sports Authority

Marketplace

Wilson Trophy Company

RS Banner

Happy Family

Print Page Share

2013 ODP Championships | 1997 Boys Rosters

 
US Youth Soccer ODP Championships Rosters:
1996 Boys1996 Girls | 1997 Boys | 1997 Girls
 
Keep up with USYouthSoccer.org online scoring throughout the event at http://tournaments.usyouthsoccer.org/events/2013-ODP-Championships/
 
Region I — Virginia
 
 
 
 
No.
First Name
Last Name
City
State
Club Team
18
Thomas
Buono
Winchester
VA
Winchester Youth SC
16
Joshua
Cox
Woodbridge
VA
Arlington SA
13
Daniel
Damiani
Alexandria
VA
Arlington SA
14
Joseph
Faddoul
Alexandria
VA
Arlington SA
4
Gary
Foley
Fredericksburg
VA
Arlington SA
3
John
Fuquene
Arlington
VA
Arlington SA
19
Currie
Hanes
Boones Mill
VA
Roanoke Valley SC
1
Michael
Hurley
Arlington
VA
Arlington SA
5
James
Lodge
Herndon
VA
Arlington SA
7
Garrett
Magill
Warrenton
VA
Annendale B&G Club
6
Brian
McConkey
Forest
VA
Roanoke Valley SC
9
Lucas
Mendes
Arlington
VA
Arlington SA
1
Zachary
Pedini
Midlothian
VA
FC Richmond
12
Keoni
Rison
Midlothian
VA
FC Richmond
8
Florin
Brown
Blacksburg
VA
Roanoke Star SC
10
Gavin
Verfurth
Ashburn
VA
Loudoun Soccer
11
Eryk
Williamson
Alexandria
VA
Arlington SA
20
Keith
Witherell
Arlington
VA
Arlington SA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Region II — Michigan
 
 
 
 
No.
First Name
Last Name
City
State
Club Team
3
Blake
Barribeau
Brighton
MI
Michigan Jaguars
10
Peter
Brown
Walker
MI
Grand Rapids Crew
11
Michael
Cohen
Ann Arbor
MI
Michigan Wolves
6
Andrew
Dalou
West Bloomfield
MI
Michigan Jaguars
4
Ryan
Griffin
Macomb
MI
Michigan Jaguars
12
Mitchell
Herried
Rockford
MI
Alliance FC
13
Robert
Hickson
Orchard Lake
MI
FC Force
8
Kevin
Kelly
Macomb
MI
FC Nova
5
Ryan
Kobakof
Novi
MI
Michigan Jaguars
1
Zachary
Kovan
Okemos
MI
TNT
14
Brayden
McNitt
Fenton
MI
Michigan Wolves
15
Michael
Pimlott
Farmington Hills
MI
Michigan Wolves
2
Nathan
Steinkampf
Harper Woods
MI
Rochester Soccer Club
9
Nils
Vadlmanis
Ann Arbor
MI
MichiganWolves
7
Antonio
Williams
Saginaw
MI
Waza
16
Marc
Ybarra
Ann Arbor
MI
Michigan Wolves
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Region III — Florida
 
 
 
 
No.
First Name
Last Name
City
State
Club Team
0
Tyler
Gillespie
Jacksonville
FL
Jacksonville YSC
1
Daniel
Gagliardi
Plantation
FL
Plantation FC
2
Aiden
Wixted
Melbourne
FL
FC America
3
Nicolas
Alvarez
Orlando
FL
Great Osceola United SC
4
Jacob
Van Der Luit
Valrico
FL
Brandon Area YSL
5
Michael
Charak
Port St. Lucie
FL
FC Florida
6
Jacob
Goodall
Brandon
FL
Brandon Area YSL
7
Sebastian
Herran
Miami
FL
Academy of the Americas
8
Tobin
Howell
Bradenton
FL
Chargers Football Club
9
Jonathon
Lewis
Plantation
FL
Plantation FC
10
Bob
Jnohope
Largo
FL
Chargers Football Club
11
Aaron
Kleinert
Boca Raton
FL
Greater Boca YSA
12
Miguel
Perez
Sunrise
FL
Plantation FC
13
Aaron
Franco
Golden Beach
FL
Southern Soccer Coalition
14
Grant
Retamar
Boca Raton
FL
Greater Boca YSA
15
Thiago
Rodrigues
Davie
FL
West Pines United
16
Andrew
Samuels
Brandon
FL
Brandon Area YSL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Region IV — California South
 
 
 
No.
First Name
Last Name
City
State
Club Team
12
Alibekov
Mutalip
Woodland Hills
CA
Olimpica United FC
9
Leobardo
Bahena
Corona
CA
Corinthians SC
5
Eddie
Cabrera
Baldwin Park
CA
Los Angeles FC
18
Sergio
Chavez
Chula Vista
CA
Albion
8
Alexis
Diaz
Anaheim
CA
Fullerton Rangers
11
Adam
Eaton
Monrovia
CA
CZ Elite
17
Andrew
Garcia
Lemon Grove
CA
Albion
16
Jonathan
Hernandez Silva
Pasadena
CA
LA Premier
6
Zachary
Kobayashi
Dove Canyon
CA
West Coast
4
Jordi
Lozada
San Diego
CA
Carlsbad Elite
3
Rey
Ortiz
San Diego
CA
Carlsbad Elite
15
Jacob
Plascencia
Ventura
CA
DMS11
7
Anthony
Ramirez
Orange
CA
Orange Co. Premier
GK
Joshua
Ramirez
Pasadena
CA
LA Premier
14
Christopher
Rodriguez
San Fernando
CA
North Valley SC
GK
Orlando
Trujillo
San Diego
CA
Atlante SD
13
William
Van Zandt
Studio City
CA
Santa Monica United
10
Dmitry
Zhuravlev
Woodland Hills
CA
Olimpica United FC