Skip to Main Content

Competitions Results

The site navigation utilizes arrow, enter, escape, and space bar key commands. Left and right arrows move across top level links and expand / close menus in sub levels. Up and Down arrows will open main level menus and toggle through sub tier links. Enter and space open menus and escape closes them as well. Tab will move on to the next part of the site rather than go through menu items.

National League 2018-19 Divisions

 

14U BOYS

   
Black Division Red Division
Baltimore Celtic Elite (MD) Pipeline 05 Boys Pre Academy (MD)
AFFC 05 Storm (PA-W) PSA National 05 (NJ)
ECU 05 B Maroon (IN) Barca Academy CLB Messi 05 (OH-S)
Raiders FC 2005 (IL) SLSG Elite 2005 (MO)
MI Jaguars 05 Green (MI) Nationals Union 05 Black (MI)
Germantown Legends 05 Black (TN) Chattanooga FC 05 Boys Premier I (TN)
Dallas Kicks 05 Selecao (TX-N) Rise 05B Elite I C (TX-S)
LVSA 05 Red (NV) UT Soccer Alliance 05B - SA (UT)
   
Blue Division White Division
SDor 05 Elite (VA) Phila Ukrainian Nationals 2005 Black (PA-E)
Real Jersey FC 2005 (NJ) FC Alliance 2005 Boys (WV)
Pennine United B05 (OH-N) KHA 05 Red (KY)
Sporting BV SKC Academy 05 (KS) Libertyville FC 1974 Elite (IL)
Midwest United FC 05 Royal (MI) Smyrna Soccer Club 2005 Boys (GA)
USC 05B Premier Huntsville AL (AL) OEFC 05 Boys Central (OK)
Liverpool FC 05B Dalglish (TX-N) Players 05 Elite Boys (NV)
05 Boise Timbers PA-MB (ID) Santa Clara Sporting 05B Green (CA-N)
   

15U BOYS

   
Black Division Red Division
PA Dominion FC 04 Boys (PA-E) Arlington SA 2004B Red (VA)
Potomac Blue 04 (MD) Team Challenger FC 04 Black (OH-N)
PPA KSA 04 Pro-Profile (GA) Inter Atlanta 04B Elite (GA)
Rise 04B Elite I (TX-S) Oklahoma Energy FC 04 Central  (OK)
Midwest United FC 04 Royal (MI) LMSC Invictus (PA-E)
SLSG Elite 2004 (MO) Sporting Omaha FC Elite 04 (NE)
Downtown LVSC 2004 Boys Gold (NV) NM Rush 04 (NM)
LA Galaxy South Bay B04 Elite (CA-S) TFA-SFV (CA-S)
   
Blue Division White Division
Bethesda Blue (MD) LMVSC Red 04B (VA)
JB Marine-Gober (MO) Liverpool FC - MI 2004 Boys Gerrard (MI)
VHSC Steamers 04 Black (AL) Lexington FC 2004 BW (KY)
Dallas Kicks Selecao (TX-N) GPS Lexington SA 04 Gold (SC)
PSA National 04 (NJ) Real Jersey FC 04 Boys (NJ)
Nationals Union 04 Black (MI) Sparta 04 Premier JK (UT)
Del Sol 04 White (AZ) Soltilo FC - Los Angeles B04 (CA-S)
PCU 04 Boys Red 1 (OR) 04 Boise Timbers - Pre-Academy (ID)
   

16U BOYS

   
Black Division Red Division
HMMS Eagle FC 03 (PA-E) Syracuse Development Academy 03 (NY-W)
Bethesda Academy 03 (MD) Baltimore Celtic Premier 2003 (MD)
FC United 2003 Pre-Academy (IL) OK Energy FC (Central) 03 (OK)
03 NCFC Elite (NC) Steamers 03 Black (AL)
SLSG Elite 2003 (MO) Milwaukee Bavarians (WI)
Nationals Union 03 Black (MI) MI Jaguars Green 03 boys (MI)
NM Rush 03B  (NM) La Roca S-CS  (UT)
RSL AZ Southern AZ 03 Haouala (AZ) Eastside FC B03 Red A (WA)
   
Blue Division White Division
GPS NY Regional Team Boys 03 (NY-W) Lake Grove Newfield SC Dynamite (NY-E)
LMVSC Patriots 03 Red (VA) STA-MUSC 2003B (NJ)
Libertyville FC 1974 Elite (IL) 03 PTFC Black (NC)
CFA Dalton 03 Elite (GA) TN SC 03 Boys Showcase (TN)
Kalamazoo Kingdom SC 03 Red (MI) Beadling 2003 Boys South Red (PA-W)
BRSC 03B Black (LA) Chicago Fire Juniors City 2003 Premier (IL)
LVSA 03 Silver (NV) Midwest United FC 03 Royal (MI)
Seattle United B03 Copa (WA) Sparta Premier 03B MD (UT)
   

17U BOYS

   
Black Division Red Division
Lehigh Valley United Boys 02 Boys Black (PA-E) ASA Red 02  (VA)
Lake Grove Newfield SC United 2002 (NY-E) Baltimore Celtic 2002 (MD)
FC Dallas 02B Premier (TX-N) 02 Lobos Rush Premier (TN)
02 NCFC Elite (NC) CUP 02 Gold (OH-S)
SC Waukesha 02 Blue (WI) FC United 2002 Pre-Academy (IL)
Galaxy 2002 Blue (IL) Midwest United FC 02 Royal (MI)
J B Marine Mann (MO) Boca OC 02 White (CA-S)
WA Premier 2002 Black (WA) Westside Timbers 02B Copa Red (OR)
   
Blue Division White Division
Phila Ukrainian Nationals 02 Black (PA-E) YMS Premier United 02 (PA-E)
FC United 02/03 USSDA (IL) Brausa 02 Blue (MD)
MOBA 02 ELITE (GA) Libertyville FC 1974 Elite (IL)
OK Energy FC (Central) 02 (OK) Solar 02B Castro (TX-N)
Club Ohio 2002B Green 1 (OH-S) Chicago Magic  (IL)
SLSG Elite 2002 (MO) MI Jaguars Boys 02 Green (MI)
Folsom Lake Earthquakes National Premier (CA-N) Tuzos Academy 2002 (AZ)
Seattle United B02 Copa (WA) Eastside FC B02 Red - Kovats (WA)
   

18U BOYS

   
Black Division Red Division
OBGC Rangers  (MD) McLean Green 01 Athletic (VA)
Tampa Bay United Premier Boys 2001 (FL) Javanon 2001 Boys Black (KY)
FC Dallas 01B Premier (TX-N) Charlotte SA/H'ville Elite (NC)
OBSC Blue (IL) Solar 01B Stricker (TX-N)
YMS Premier Celtic 01 (PA-E) Galaxy 2001 Blue (IL)
CUP 01 Gold (OH-S) Team Challenger FC 01 Black (OH-N)
RSL AZ North 01 Boys Tomic (AZ) Westside Timbers 01B Copa Red (OR)
AC Brea B01 Red (CA-S) Fullerton Rangers B01 SYL (CA-S)
   
Blue Division White Division
Rise 01B Elite I C (TX-S) Phila Ukrainian Nationals 01 Black (PA-E)
Solar 01B Sawyer (TX-N) Wall Elite Cosmos (NJ)
PPA KSA 01 Pro-Profile (GA) Lobos Rush 01 Premier (TN)
Lake Grove Newfield SC United 2001 (NY-E) OK Energy FC (Central) 01 (OK)
Pipeline 01 Pre Academy (MD) FC United 2001 Pre-Academy (IL)
SLSG Elite 2001 (MO) Club Ohio 2001B Green 1 (OH-S)
Kings Hammer Academy 01 Red (OH-S) OC Surf Armour 2001 (CA-S)
Eastside FC B01 Red (WA) Sparta 01 Premier JK (UT)
   

19U BOYS

   
Blue Division Red Division
LVU 2000 Boys Black (PA-E) LMSC Rats (PA-E)
Ohio Premier NL (OH-S) FC Dallas 00B Premier  (TX-N)
FC Dallas 00B Youth (TX-N) 00 NCFC Elite (NC)
CTC South FL FC 2000 Red (FL) CUP 00 Gold (OH-S)
SLSG Elite 2000 (MO) Baltimore Celtic 2000 (MD)
MI Jaguars 00 Green (MI) Nationals Union 00 Black (MI)
Orange County Surf B2000 Armour (CA-S) Sparta 00 Premier JK (UT)
Downtown LVSC 2000 Gold (NV) WA Premier B00 Black (WA)
   
   

14U GIRLS

   
Black Division Red Division
SJEB Rush 2005 Girls Academy (NJ) PDA Shore Flash (NJ)
Beadling 2005 Girls South Red (PA-W) Greater Binghamton FC GPS 05 Select (NY-W)
Barca Academy CLB Martins 05 (OH-S) CUP 05 Gold (OH-S)
Lou Fusz Geerling 05 (MO) Nationals Union 05 Black (MI)
Rise 05G Elite I (TX-S) Liverpool 05G Elite (TX-N)
West Pines United FC 2005 Elite  (FL) LSA 05 Gold (GA)
Snohomish United G05 Black  (WA) CCV STARS 05 Girls (AZ)
   
Blue Division White Division
NJ Stallions Wayne United 05 (NJ) Pipeline Spirit Pre Academy (MD)
FC Alliance 2005 Girls  (WV) Century Gold (PA-W)
CDA Premier 05 (OH-S) TFA Elite 05 (OH-S)
Nationals TriCounty 05 Girls Black (MI) SC Waukesha 05 Girls Blue (WI)
Lonestar SC FDL (TX-S) 05 Lady Lobos Rush Premier (TN)
05 NCFC Elite G (NC) Sunrise Sting 2005 X1 (FL)
Rio Rapids SC 05 Girls (NM) ID Rush 05 Premier (ID)
   

15U GIRLS

   
Black Division Red Division
SDA East 04 Blasters (NY-E) Philadelphia SC Coppa Swarm 04 (PA-E)
PSA National 04 (NJ) Nationals Union 04 Black (MI)
Eclipse Select MN 04 (MN) CUP 04 Gold (OH-S)
Libertyville FC 1974 Elite (IL) Team Chicago Academy-2004 Elite (IL)
FC Dallas 04G Blue (TX-N) Pipeline Spirit Pre Academy (MD)
04G LA Fire Red (LA) 04 NCFC Elite G (NC)
Legends FC East Riverside G04 FC (CA-S) 2004 TN United SC Red (TN)
Celtic FC (UT) Rebels IE 04-Brown (CA-S)
   
Blue Division White Division
BC United Premier 04 (NY-W) PDA Shore Sting  (NJ)
CDA Premier 04 (OH-S) Gretna Prima Green 2004 (NE)
Sporting St. Louis Red Devils 2004 (MO) MI Jaguars 04 Green (MI)
GA Rush 04 (GA) SC Waukesha 04 Girls Blue (WI)
NJ Stallions 04 Sting (NJ) Beadling 2004 Girls South Red (PA-W)
Sunrise Sting 2004 X1 (FL) D'Feeters 04 NL Voutier (TX-N)
LVSA 04 Red (NV) FL Rush 04 Rush I Girls (FL)
Pac NW G04Maroon (WA) Beach FC 04 DPL (CA-S)
   

16U GIRLS

   
Black Division Red Division
LMVSC Patriots 2003G Red (VA) Keystone FC Premier 03G (PA-E)
SC Waukesha 03 Girls Blue  (WI) Arlington SA 2003 Girls Red (VA)
03 NCFC Elite G (NC) Midwest United FC 03 Royal (MI)
TN SC 03 Showcase (TN) 2003 CSA South Elite G (NC)
GPS NY Regional Team Girls 03 (NY-W) CDA Premier 03 (OH-S)
Cleveland FC 2003 (OH-N) Sunrise Sting 2003 X1 (FL)
Legends IE G03 Premier TS (CA-S) Temecula Hawks G03 Academy (CA-S)
HSC 03G GPS OR FC Bayern (OR) LVSA 03 Red (NV)
   
Blue Division White Division
PDA Shore Freedom (NJ) PSA National 03 (NJ)
OPSA Magic 03 (MD) Lou Fusz 03 Blue (MO)
MI Jaguars 2003 Green (MI) Nationals Union 03 Black (MI)
CSAIU 03G Pre-DA (OH-N) 03 Lady Lobos Rush Premier (TN)
Lonestar SC FDL (TX-S) Beadling 2003 Girls South Red (PA-W)
San Diego SC Academy Navy (CA-S) Liverpool 03G Elite (TX-N)
PacNW G03 Maroon (WA) Beach FC Pilot (CA-S)
Impact MN (UT) Indie Chicas 03 (ID)
   

17U GIRLS

   
Black Division Red Division
LVU 2002 Girls Black (PA-E) SJEB Rush 02 Blue Academy (NJ)
Team Chicago Academy-2002 Elite (IL) MI Jaguars 2002 Green (MI)
Cleveland FC 02 (OH-N) 02 NCFC Elite G (NC)
Lonestar FDL (TX-S) Sparta FC 02 Elite (TX-N)
Syracuse Development Academy 2002 (NY-W) Beadling 2002 Girls North Red (PA-W)
New Jersey Rush 02 Girls Grey (NJ) CSA Impact United 02G NL (OH-N)
Sparta 02 Premier SP (UT) USA 02 Premier PR (UT)
Beach FC DPL02 (CA-S) Albion G02 DPL (CA-S)
   
Blue Division White Division
PSA National 02 (NJ) PDA Shore Wave (NJ)
Nationals Union 02 Black (MI) YMS Premier 2002 (PA-E)
CDA Premier 02 (OH-S) FC United 2002 Pre-Academy (IL)
UFA 02 Premier (GA) North Shore United 02 Blue  (WI)
Pipeline Spirit Pre Academy (MD) Covington FC FCT Tigers 02/03 (LA)
Rise 02G Elite I (TX-S) LA Galaxy SD 2002 (CA-S)
LVSA 02 Red (NV) PacNW G02 Maroon (WA)
Fullerton Rangers G02 White (CA-S) Legends FC G02 Academy II (CA-S)
   

18U GIRLS

   
Black Division Red Division
PSA National 01 (NJ) MI Jaguars 2001 Green (MI)
Premier Navy 2001 (MD) J.B. Marine SC - Elite 01 (MO)
Nationals Union Girls 01 Black (MI) 01 CSA South Elite G (NC)
Lonestar FDL (TX-S) 01 FC Boulder Elite (CO)
CDA Premier 01 (OH-S) Century V 01 Gold (PA-W)
01 Lady Lobos Rush Premier (TN) CSA Impact United 01G NL (OH-N)
PacNW G01 Maroon (WA) MSC Lakers Elite  01G (LA)
La Roca PO (UT) Rebels G2001 Elite (CA-S)
   
Blue Division White Division
Cleveland FC 01 Royal (OH-N) PDA Shore Fusion (NJ)
Nationals Union 01 Red (MI) FC Frederick 01 (MD)
KC Academy Elite 2001 (MO) North Shore United 01 Blue  (WI)
CSA North/H'ville Elite  (NC) Palm Beach Predators 01 Elite (FL)
1776 United FC 01 Xtreme (PA-E) Pacesetter 01 Girls Villa Red  (OH-N)
Beadling 2001 Girls South Red (PA-W) TFA Elite 01 (OH-S)
SGV Surf G01 (CA-S) Fever United 01 Penn (TX-N)
UT Celtic FC 01 JR (UT) Legends FC G01 Academy II (CA-S)
   

19U GIRLS

   
Blue Division Red Division
PSA National 00 (NJ) Campton United Red (IL)
Arlington SA 00/01 Girls Red (VA) CDA Premier 00 (OH-S)
Sporting Omaha FC 2000 Elite (NE) 00 NCFC Elite G (NC)
Maplebrook Fury (MN) Austin Texans 01/00 (TX-S)
Sunrise Sting 2000 (FL) Pipeline Spirit Pre Academy (MD)
WA Rush G00  (WA) Greater Seattle Surf 00A (WA)
Legends FC G00 Academy II (CA-S) Legends FC G00 South (CA-S)
CDA Slammers FC HB 00 Elite  (CA-S) Celtic FC 00 Premier (UT)
Close