Skip to Main Content

Competitions Results

The site navigation utilizes arrow, enter, escape, and space bar key commands. Left and right arrows move across top level links and expand / close menus in sub levels. Up and Down arrows will open main level menus and toggle through sub tier links. Enter and space open menus and escape closes them as well. Tab will move on to the next part of the site rather than go through menu items.

US Youth Soccer West

ODP Boys West

ODP BOYS WEST COACHES

CONTACTS

Greg Maas                                                                                                   
Technical Director | ODP Boys                                 
gmaas@usyouthsoccer.org

Matt Broadhead
Assistant Head Coach  |  ODP Boys
mbroadhead@usyouthsoccer.org

Mica Goodrich
ODP Administrator
mgoodrich@usyouthsoccer.org

 

 

2018-2019 TOP 18

                     2001                         2002
Aiden Spagnoli   Jakob Stone
Alex Rider   Jadon Bowton
Avery Whipple   Miles Lyons
Brayden Tucker   Aaron Tyler
Brenden Dexter   Chris Samuel
Carson Standridge   Tyler Oakson
Dylan Rodriguez   Casey Lund
Fritz Kabieseman    Sebastian Romero-Lalama
Harrison Nuttall   Jacob Warthen
Jack Harrison   Michael Sedano
Jesus Ubario   Dyson Clapier
Joey Van Horn   Eli Nixon
Lincoln Aquino   Adrian Galindo
Luke Lawrence   Saul Serpas
Michael Vogel   Daniel Powell
Nicholas Bourgeois   Carlos Reyes
Trevor Dillon   Tommy Mascaro
Wyatt Meyer   Andrew Valverde

 

                     2003                         2004
Josh Heiber   Jeff Dewsnup
Reise Corpuz   Jorge Villanueva
Dante Silvestri   Alejandro Cano
Finn Mahoney   Jarrett Claypool
Ocean Salari   Bryce Anderson 
Guyan Rauch   Aidan Romero
Mikio Yap   Mark Martinez
Joshan Darji   Andrew Oh
Charlie Gaffney   Freddie Torres
Jared Rodriguez   Saul Cisneros
George Charles   Joaquin Torres
Shaked Wexsler   Toma Omi
Noah Robinson   Sawyer Luthy
Anthony Suazo   Jonah Ichilov
Raymond Drai   Nathan Murillo 
Dilon Spahia   Lars Thorn Thomson
Parker Allen   Paul Kim
Wesley Gowdy   Christian Weber 

 

                      2005
David  Antuna
Izaiah Coleman
Nam Dao
Zane Davies
Brody Duff
Jon Fritcher
Yahir Gonzalez
Edward Hudcovic
Atticus Jones
Alexander Lopez
Andrew Roose
Benjamin Siu
Logan Sorensen
Justin Torres
Obed Vargas
Junior Verastegi
Trevor Walk
Tristan Wouters

 

 

WHAT'S NEXT??  

West Region 2001-2005 Boys Top 18 Players will soon be invited to the upcoming Inter-Regional Event in Bradenton, FL.   2006 Pool will be invited to the upcoming Winter Event in Elk Grove, CA.  Check out our Events page for details.  CLICK HERE FOR EVENTS PAGE

 

 

2018-2019 PLAYER POOLS

2001 2002 2003 2004 | 2005 2006


2001 BOYS POOL

Name
Aiden Spagnoli HI
Alex Myles-Mills UT
Alex Rider AZ
Antonio Gomez NV
Avery Whipple OR
Brandon Locke WA
Brayden Tucker WA
Brenden Dexter OR
Carson Standridge AZ
Christian De Los Rios AZ
Drew Rizk AK
Dylan Rodriguez UT
Eduardo Salazar OR
Fritz Kabieseman OR
Harrison Nuttall UT
Jack Harrison WA
Jacob McDaniel OR
Jesus Ubario NV
Joey Van Horn AK
Keegan Ledger CAN
Lincoln Aquino NV
Luke Lawrence AZ
Michael Neeley UT
Michael Vogel NV
Nicholas Bourgeois AZ
Nicholas Gaston HI
Rune Van Caeneghem WA
Trevor Dillon UT
Tybalt Thornberry WA
Wyatt Meyer CAN


Back to Top
 

2002 BOYS POOL

Aaron Tyler CAS
Adrian Galindo AZ
Andrew Valverde CAS
Caiden Frickenscher E-WA
Caleb Ramsey WA
Cameron Chambers AZ
Carlos Reyes OR
Casey Lund CAS
Chris Samuel AZ
Clayton Crockett WA
Damien Arguello ID
Dane Becker MT
Daniel Powell UT
Dyson Clapier UT
Edson Jimenez Sutton OR
Eli Nixon UT
Elliseo Chavez NM
Jacob Rounds CAN
Jacob Warthen WA
Jadon Bowton E-WA
Jakob Stone AK
Jose Aguilar CAS
Josh Baros NM
Julian Pearce CAS
Kieran Smeltzer NM
Micah Kleppe WA
Michael Sedano CAS
Miles Lyons AZ
Nathan Zamora NV
Nick Kizerian UT
Sam Allred NM
Saul Serpas CAS
Scout Fletcher UT
Sebastian Romero-Lalama CAS
Tommy Mascaro HI
Tyler Oakson CAS


Back to Top
 

2003 BOYS POOL

Name
 
Anthony Suazo WA
Austin Wallace UT
Charlie Gaffney WA
Chris Peretti ID
Christopher Swider ID
Christopher Kerr HI
Claudio Vaughn WA
Connor Friesen AK
Corey Apreza WA
Dante Silvestri UT
Diesel Fiore NV
Dilon Spahia WA
Drew Darke CAN
Emanuel Padilla CAN
Finn Mahoney CAS
Francisco Alvarado AK
George Charles NV
Guyan Rauch WA
Ilan Hernandez UT
Jackson Kincaid-Osborn OR
Jared Rodriguez OR
Joseph Angelo WA
Josh Heiber AK
Joshan Darji CAS
Joshua Hamlett OR
Juan Mateo Mahecha CAN
Keane Garcia NM
Mikio Yap WA
Miradi Tanzambi OR
Nathan Daehler HI
Nicholas Hanus AZ
Noah Robinson UT
Ocean Salari AZ
Owen Hoy OR
Parker Allen UT
Peter Palavos ID
Raymond Drai HI
Reise Corpuz HI
Sahid Curi-Rueda CAS
Shaked Wexsler AZ
Tristan McGinnis WA
Wesley Gowdy CO


Back to Top
 

2004 BOYS POOL

Name
Aidan Romero NM 
Aidan Bautista CAN
Alejandro Cano CAN
Alex Grignon OR
Benjamin Orton WA
Braden Flannery NV
Bryce Anderson WA
Caron Turpin UT
Charlie French UT
Christian Weber ID
Colten Crawford ID
Dillon Petke UT
Duncan Jarvie UT
Freddie Torres AZ
Jarrett Claypool NM
Jeff Dewsnup UT
Joaquin Torres NM 
Jonah Ichilov AZ
Jonah Knubel UT
Jonathan Tang WA
Jorge Villanueva CAN
Joseph Satterthwaite NV
Kimball Jackson UT
Kurt Waller AZ
Lars Thorn Thompson MT
Mark Martinez UT
Mason Hart UT
Naime Odeh UT
Nathan Murillo CAN
Paul Kim UT
Saul Cisneros NM 
Sawyer Luthy ID
Steven Myers UT
Tariq Alabi CAN
Tenzing Manske NM 
Toma Omi CAN


Back to Top

2005 BOYS POOL

Name
Alexander Arguijo HI
Alexander Lopez AZ
Allen Okere CAS
Alvaro Picon CAN
Andrew Roose AZ
Arjun Lyall CAN
Atticus Jones NV
Benjamin Siu UT
Brody Duff AZ
Brody Mendez CAN
Carter Campo AZ
Cooper Bailey MT
Dane Gallegos NM
David Geovanni Antuna CAS
Derek Lozano NM
Diego Rangel NM
Edgar Lopez OR
Edward Hudcovic HI
Emmett Enriquez CO
Foster Salvador NM
Gregory Dan Jackson HI
Izaiah Coleman WA
Jesse Deperro OR
Jon Fritcher UT
Joon Han UT
Junior Verastegi CAS
Justin Torres CAS
Kaleb Abarra HI
Layton Brooks WA
Logan Sorensen UT
Logan Zaa HI
Nam Dao WA
Obed Vargas AK
Oscar Ford CO
Paul Thomas Melendez  NM
Riley Berry CAN
Royal Kekuewa HI
Tasyn Oosting WA
Trevor Walk UT
Tristan Wouters CAS
Tyler Hunt CAN
Victor Andrade NM
Xander Aguirre AZ
Yahir Gonzalez AZ
Yonelson Aitken UT
 


Back to Top

2006 BOYS POOL

Name
Aidan Stone CAN
Arron Feller NV
Arya Arvind AZ
Ashton Wheeler UT
Ayden Rieke-Wey WA
Benjamin Harley UT
Bennett Main AK
Brayden Herivel CO
Carson Wren UT
Chase Ricker NM
Christoff Zimmerman CO
Dalton Steers OR
David Cristino-Apolinar CAN
Demsin BetVarda CAN
Diego Nava ID
Dominic Nazzaro CO
Dominic Crenshaw OR
Dylan Paz CO
Erick Zar UT
Ever Blackwood OR
Foster Hayes CO
Gavin Fenn UT
Isaiah Flores CO
Isaiah Kutaka HI
Izahi Amparo AZ
Jackson Lewis AZ
Jackson Dubois NM
Jacob Stokes CAN
Jedidiah Griffin HI
Johan Jimenez AZ
Jose Magallon CAN
Justin Geracci NV
Kaden Nakamura HI
Kaden Roskowski OR
Leon Riel HI
Logan Veloria AZ
Luke Parker NV
Mateo Nobrega NM
Nate Sander WA
Nisho Simon HI
Noah Segura AZ
Noah Raabe CO
Omero Ramos AK
Owen Forsman ID
Pedro Gonzalez UT
Pierce RIzzo AZ
Rafael Arriola WA
Rajid Abudu UT
Riley Ring OR
Roen Youkstetter CAN
S Parker Patterson HI
Sal Olivas NM
Sawyer Crisostomo NV
Simon Bank CAN
Skyler Vail HI
Tate Hickman UT
Wei Wei Michael Mannos AZ
Yoshitora Tanaka UT
Zachery Soliz CO
Zolly Corrigan CAN


Back to Top

 
Close